Varietes – sztuka rozmaitości

Mike Fullarton. Infinite Mass Dimensions. Wernisaż wystawy

 

 

 

mike-fullarton-wystawaGaleria Varietes oraz InterHouse Hotel po raz kolejny zapraszają serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa, który odbędzie się 13 kwietnia w gościnnych wnętrzach Hotelu przy ul. Bratysławskiej 2 w Krakowie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00.


---

Mike Fullarton pochodzi ze Szkocji, gdzie ukończył studia z rysunku i malarstwa w Duncan of Jordanstone College of Art And Design w Dundee. Od zawsze pociągało go malarstwo abstrakcyjne, któremu poświęcił lata poakademickie. Tworzył duże, wielobarwne kompozycje, wystawiane w różnych galeriach w Anglii. Równocześnie rozwijała się druga pasja – podróże. Zwiedził Europę i Azję, żeby następnie przyjechać do Krakowa. Tu też pozostał na stałe. Założył rodzinę, prowadzi zajęcia z języka angielskiego i… nadal maluje. 
Jak sam mówi – tworzy „pikselowe pejzaże”. Bryły budowane inaczej niż w przypadku pudełkowych kompozycji kubistów. Tu ważny jest detal i kolor, które stają się bazą dla całości kompozycji, gdyż z nich wyrasta całość płótna. Artysta rozpoczyna od pracy z mikro jednostką, która buduje dalsze tkanki, organy i całość płótna. Rozrasta się, pączkuje i kreuje. Abstrakcja staje się pretekstem do komponowania natury w sposób nowy, mocno intuicyjny i nie dający się opisać wprost.

kurator wystawy: Aleksandra Madej / Galeria Varietes