Varietes – sztuka rozmaitości

Angelika Galus. Malarstwo

wrega-angelika galusW imieniu Galerii Pub Wręga oraz artystki Angeliki Galus i kuratorki Aleksandry Madej serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa w nastrojowych wnętrzach przy Józefa 17.

 

Mroczne nastroje za oknem – zimno, mokro i nieprzyjemnie. Jesienne słoty zapanowały na ulicach, a kolory przykryła warstwa szaro-burych odcieni. W takich chwilach sztuka może, a nawet powinna stać się podstawową odskocznią od codziennej monochromatyczności październikowej aury, dając przy tym szansę przeniesienia się w światy barwne, realne lub niekiedy nawet magicznie wciągające odbiorcę w kręgi surrealistyczno-oniryczne. 

 

Angelika Galus jest artystką o bogatej wyobraźni, której nieobce są problemy, zastanawianie się nad tym, co wokół, nad radościami i smutkami człowieka. Wszystkie aspekty życia zakodowane są w obrazach – często quasi abstrakcyjnych, zawierających w sobie elementy symboliczne we wyabstrahowanej przestrzeni płaszczyzn geometrycznych. Postaci-manekiny zawieszone w pustce, szukają swojego prawdziwego i wyrazistego JA, o indywidualnych rysach twarzy. Kwiaty opowiadają swoją historię o szczęściu i miłości. A kolor gra rolę równorzędnego dla nich bohatera, niosąc w sobie olbrzymi ładunek emocjonalny. Bo sztuka bez emocji istnieć nie może.

 

wernisaż rozpocznie się 16 października o godz. 17:00 

wystawa potrwa do 25 listopada

 

Serdecznie zapraszamy